Jak wybrać szkołę

 

Pierwszym wyzwaniem, jakie czeka przyszłego kierowcę jest zawsze wybór odpowiedniego Ośrodka Szkolenia. Oczywiście, szkoła szkole nierówna, dlatego tez podpowiemy na co należy zwrócić uwagę i jak wybrać właściwy ośrodek, tak, aby później nie żałować. Tym bardziej, że błędna decyzja oznacza często stratę czasu jak i pieniędzy.

Wybór Ośrodków Szkolenia jest wielki. W samym Koszalinie zarejestrowanych jest ponad 70 szkół nauki jazdy. Wpisując w google hasło „nauka jazdy koszalin” pojawia się kilkaset odnośników. Można zadzwonić do niektórych i porozmawiać na temat szkolenia.

Szukaj raczej większych ośrodków szkolenia kierowców, których biuro nie mieści się w samochodzie, ale pamiętaj, że w przygotowaniu do egzaminu liczy się głównie instruktor nauki jazdy, z którym będziesz miał zajęcia. Dodatkowo w swoim otoczeniu znajdziesz wiele osób, które niedawno robiły kurs, albo robią go teraz. Koniecznie zapytaj ich o opinie na temat szkoły w której się uczą.

Jednak najlepszą metodą jest poszukiwań, jest odwiedzenie kilku szkół nauki jazdy. Na miejscu możesz zobaczyć w jakich warunkach odbywają się zajęcia i dowiedzieć się jak kurs jest przeprowadzany. Dobra szkoła nie powinna mieć też nic przeciwko temu, by pozwolić Ci wziąć udział w zajęciach i posłuchać czy odpowiada Ci sposób poprowadzenia wykładów. Na miejscu możesz też porozmawiać z kursantami, którzy aktualnie się w danej szkole uczą i zapytać ich o wrażenia.


Podczas wizyt w Ośrodkach Szkolenia Kierowców postaraj się koniecznie uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

Jakie materiały do nauki udostępnia szkoła?

Testy to nie wszystko. Są wprawdzie pomocne, ale z nich nie nauczysz się jeździć. Powinieneś otrzymać także co najmniej podręcznik z przepisami, czy książeczkę ze znakami drogowymi. Oczywiście najlepiej, jeżeli wszystkie materiały są wliczone w cenę kursu.

Jak jest na kursie?

Możesz porozmawiać z wykładowcą, ale najlepiej zapytać innych kursantów.

Jaki jest instruktor?

Z instruktorem spędzisz przynajmniej 30 godzin i dobrze by było, gdyby Ci odpowiadał. Często instruktorzy jeżdżą cały dzień i trudno ich spotkać w szkole, dlatego tu też najlepiej pytać innych kursantów.

Gdzie znajduje się szkoła?

Oczywiście nie warto wybierać szkoły tylko dlatego, że mieści się po sąsiedzku. Tym niemniej warto sprawdzić gdzie odbywają się szkolenia (w czasami zdarza się, że kilka mniejszych szkół zbiera swoich kursantów na wspólnych wykładach), a także jak wygląda dojazd do Ośrodka i czy łatwo do niego dotrzeć.

Jak wygląda biuro i siedziba firmy?

To właśnie biuro jest wizytówką szkoły i świadczy o podejściu do kursantów, od momentu zapisania się na kurs, aż do jego ukończenia. Warto sprawdzić, czy obsługa fachowo i wyczerpująco odpowiada na Wasze pytania

Czy na kursie nauczę się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej?

Teoretycznie jest taki obowiązek, jednak praktyka może być różna. Pierwszej pomocy trudno nauczyć się słuchając pogadanek, czy oglądając filmy. Warto, żeby szkolenie z Pierwszej pomocy było maksymalnie nastawione na ćwiczenie umiejętności.

Czy mogę zobaczyć jak prowadzone są zajęcia teoretyczne i jazdy?

Porządna szkoła nie powinna mieć nic przeciwko uczestniczeniu w wykładach. Co do jazd, to uczestniczenie w zajęciach mogłoby być dość trudne – ale porządna szkoła powinna umożliwić przynajmniej godzinę jazdy jako "obserwator".

Ile kosztuje kurs i jakie są dodatkowe koszty?

Dobra i tania nauka jest możliwa, ale zwróć uwagę na dodatkowe koszty. Zapytaj czy w cenę wliczony jest egzamin wewnętrzny, materiały szkoleniowe, badania lekarskie. Dowiedz się również ile zapłacisz za dodatkową godzinę jazdy doszkalającej. Bardzo często "oferty promocyjne" nie obejmują wszystkich kosztów, a całkowita cena kursu jazdy jest większa niż w teoretycznie droższej szkole.

Kiedy już uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania i podejmiesz decyzję o wyborze szkoły nauki jazdy... Zapraszamy do nas. W końcu to dla Ciebie staramy się być najlepszym w Koszalinie Ośrodkiem Szkolenia Kierowców.

 

nCMS